Sloboda odlučivanja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
Latest topics
» Razumni pedijatri
IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyby Dtroi sri vel 12, 2014 2:42 pm

» popis djece sa nuspojavama cjepiva
IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyby Roberto Mates pet sij 31, 2014 3:34 am

» Pozdrav ekipa
IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyby Cicibela pet sij 24, 2014 11:49 am

» Sredstva grupe - donacije
IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyby Maang čet sij 23, 2014 12:42 pm

» Aktivnosti grupe 12/2013
IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyby Maang čet sij 23, 2014 12:26 pm

Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA

Go down 
+5
plavalaguna
LeonaSB
Mory
Maang
starman
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
starman
Novi član
Novi član
starman


Broj postova : 14
Join date : 29.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyuto srp 30, 2013 2:52 pm

Prvo dijete smo cijepili standardno sve do cijepiva za 2 godine. Nažalost cijepljen je i sa 1 godinom MoPaRU. Hvala Bogu sve je prošlo dobro, danas kad žena i ja čitamo šta je moglo bit i šta ljudi prolaze nakon cijepljenja s 1g, nemam šta nego zahvalit Bogu.

Uglavnom, sada čekamo drugo dijete termin je 7.8. starije više ne cijepimo (za sada usmeno odbijamo na telefon) dok drugo od starta ne planiramo cijepiti. Moram naglasiti kako su nas za starije prije redovno zvali, što ženu, što mene, no sada od ulaska u EU (01.07.) više nitko ne zove.

Bilo kako bilo, za rodilište smo napisali izjavu i ovjerili je u 2 primjera (neka se nađe) i planiramo od starta odbijat bilo kakvo cijepljenje.
izjava je slijedećeg sadržaja:
Poštovani,
Naš osnovni argument protiv cijepljenja je odsustvo apsolutne znanstvene potvrde sigurnosti i učinkovitosti cjepiva kao i naši vjerski i moralni razlozi.
S obzirom na navedeno, nismo spremni dobrovoljno preuzeti rizik cijepljenja, a ako ga je spreman preuzeti medicinski službenik koji će cijepiti dijete molimo da nam se taj prije javi te potpiše i ovjeri izjavu o preuzimanju odgovornosti.
Sa zahvalnošću,


Sukladno zaključku s našeg zadnjeg susreta, odbijam i ja napisat da preuzimam odgovornost, već 'lopitcu prebacujem na njih'. ja neću cijepit, ako će itko potpisat da hoće preuzet 100% odgovornost neka se javi. taj će kad potpiše sebi ubrizgat cca 20 puta veću dozu pa onda djetetu. Dio o vjeri i moralu je svjesno dodan jer taj dio ustava jamči najveća individualna prava. Uostalom tako jehovi svjedoci izbjegavaju vojsku, cjepiva i sl.

Iskreno, očekujem probleme, žao mi je šta će mi žena tamo bit konstantno sama (posjeti su tek uru dnevno), te me strah kad ga odvedu na pregled da ga tada i cijepe bez naše dozvole. isto tako znam za slučaj gdje su ženi zabranili izlazak iz rodilišta dok ne cijepi. naravno u tom slučaju zovem medijsku svitu i sl uostalom doć ću i nasilno uzet dijete i ženu.

Izjave su spremmne, termin sve bliže, vidit ćemo kako će sve proć, rado ću vas obavijestit već od prvog dana!
[Vrh] Go down
Maang
Admin
Admin
Maang


Broj postova : 34
Join date : 27.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyuto srp 30, 2013 3:31 pm

Splitsko rodilište pretpostavljam? Uglavnom, dijete ne iznose iz sobe na nikakve preglede već pedijatar pregled obavlja u sobi. Mislim da će bit "pranje mozga" i uvjeravanje u dobrobiti cjepiva... Ako se baš bojite da bi mogli "kriomice" cijepiti bebu, mada sumnjam, al nikad se ne zna,mogli bi dati ekipi u rađaonici i na odjelu svoj primjerak te izjave da potpišu da su primili izjavu i da su upoznati sa odbijanjem cijepljenja, znači ne potpisuju odgovornost ako ne žele, nego potpisuju samo da su dobili izjavu. U slučaju nečega, da ne bi bilo nismo znali.
[Vrh] Go down
https://slobodaodlucivanja.forumcroatian.com
Maang
Admin
Admin
Maang


Broj postova : 34
Join date : 27.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyuto srp 30, 2013 3:36 pm

Imam 100% provjerenu informaciju o jednom ginekologu iz st rodilišta, koji isto tako nije cijepio svoju djecu, pa kad bi vas on "dopao" moglo bi to lakše ići. Za detalje možemo u inbox IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA 1516096541 
[Vrh] Go down
https://slobodaodlucivanja.forumcroatian.com
starman
Novi član
Novi član
starman


Broj postova : 14
Join date : 29.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyuto srp 30, 2013 4:16 pm

ok. hvala, a šta je sad s ovim vitaminom k? jel to spada u odbijanje cijepiva?
[Vrh] Go down
Mory
Novi član
Novi član
Mory


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013
Age : 40

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptysri srp 31, 2013 3:40 pm

Vitamin K (konakion) treba posebno navesti..
Želim vam svu sreću svijeta, ja trebam roditi oko Nove Godine i ova vaša izjava mi se do sada najviše dopala, kratko i jasno, i navedena je vjera i moral pa mi se sviđa još i više IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA 2854416159 
Sretno i samo hrabro!!!
[Vrh] Go down
LeonaSB
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 3:39 am

Kad se vec spominje splitsko rodiliste, moram demantirati... Dakle, 2 sata nakon poroda ja sam dosla u sobu, a bebu su mi donijeli jos 2 sata nakon toga i to kad sam vec napravila strku. Kao, okupali su ga i cijepili (ovaj drugi dio si, valjda, nikad necu oprostit iako nemamo nikakvih problema do sad, daj Boze da tako i ostane)... Hocu reci, nisu ga iznosili nakon toga, al' eto postoji rupa od 2 sata za koja ne znam sta su mi tocno radili s djetetom, a na isto pitanje sam dobila podsmijeh i kritiku za nepotrebno panicarenje!?!?
Sad me jos zanima ako netko zna jer meni nije jasno.. ako je tad primio i taj famozni vit. K koji se vodi kao "terapija" gdje to pise jer na otpusnom pismu nije i koga mogu zatraziti tu informaciju!? Ne pise cak ni da je izasao sa bilirubinom 180, a kasnije smo se borili i sa famoznom laktacijskom hiperbilirubinemijom pa mi je ova informacija jako vazna! Hvala unaprijed!!! :)
[Vrh] Go down
LeonaSB
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 3:41 am

Ako sam ovaj drugi dio postala na krivom mjestu, molim admine da prebace gdje treba ili otvore novu temu! :) Hvala!
[Vrh] Go down
Mory
Novi član
Novi član
Mory


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013
Age : 40

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 8:39 am

Leona, jesi dobila pismo iz bolnice, kao "račun", koji ide samo na uvid, i na njemu je navedeno sve što su koristili, od vata, uložaka, cjepiva... i piše i - konakion, to je taj famozni vit. K...
[Vrh] Go down
LeonaSB
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 10:56 am

Mory, sve sta sam dobila je otpusno pismo sa nekoliko vrlo sturih recenica, rekla bi sprancu sa izmijenjenim osobnim detaljima! Sad mi tek nista nije jasno!
[Vrh] Go down
Mory
Novi član
Novi član
Mory


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013
Age : 40

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 10:59 am

Kad si rodila? Ja sam taj račun dobila 3 mjeseca nakon što sam rodila, na kućnu adresu..
[Vrh] Go down
LeonaSB
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 11:17 am

Rodila sam 08.03.!
Jesi ti isto rodila u St rodilistu?
[Vrh] Go down
Mory
Novi član
Novi član
Mory


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013
Age : 40

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 12:10 pm

Uuuu, pa trebala si onda dobiti već!! Ili se nešto promijenilo.. hmmm..
Ja sam rodila u Puli, 2010..
[Vrh] Go down
plavalaguna
Novi član
Novi član



Broj postova : 4
Join date : 29.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 1:02 pm

pogledajte u Zdravstvenu Knjizicu od rodjenja do punoljetnosti,onu koju u biti dobijemo u:sad:  rodilistu po odpustu doma,i tu pedijatar unese sta je djete primilo od cjepiva i ostale podatke u rodilistu,evo ni ja nisam imala pojma za vitamin K,a u knjizici sam nasla da ga je primila...na moju zalost i potpunu neosvjestenost prije sest god.
[Vrh] Go down
Mory
Novi član
Novi član
Mory


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013
Age : 40

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 1:41 pm

Gledam sad ovu iskaznicu imunizacije.. nigdje se ne spominje vit. K (konakion), a i ovo čime je cijepljen u bolnici ima samo pečat i potpis!!! Nema ni ime cjepiva, ni serijski broj cjepiva.. ništa.. zato nas je bila pedijatrica sumnjivo gledala kad smo došli na prvu kontrolu s mjesec dana, i skoro se posvađala sa nama, jer je mislila da nam dijete uopće nije cijepljeno.. nažalost, bio je cijepljen, jer mu je mjesecima ona ranica na ruci bila gnojna.. sve mu se zagnojilo, naraslo užasno, mijenjalo boje.. bilo plavo, ljubičasto.. veličine kovanice 5kn, ma užas, ali njima je to sve normalno bilo..
Ugl., ne piše u toj knjižici ništa za vit. K..
[Vrh] Go down
plavalaguna
Novi član
Novi član



Broj postova : 4
Join date : 29.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 2:17 pm

Ne u knjizici imunizacije vec u Zdravstvenoj onoj velikoj ko teka zutoj,sad ja sam rodila prije sest godina neznam jel se sta mjenjalo,mojoj je isto gnoilo pucalo curilo od tih cjepiva u rodilistu sta je primila i pedijatrici je to bilo cudno,za moj pojam sad bi rekla da je to panicna odbrana organizma jedan oblik ciscenja....
[Vrh] Go down
LeonaSB
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 2:27 pm

Evo ovako, u rodilistu sam dobila modrz knjizicu u kojoj su navedena cjepiva i otpusno pismo koje sam vec spomenula, nikakva se druga knjizica ne dobija, a racun sa detaljnim popisom koristenog "materijala" dobiju one zene koje na porod dodju bez uputnice pa lijepo to i plate, u protivnom ne!
[Vrh] Go down
Mory
Novi član
Novi član
Mory


Broj postova : 9
Join date : 28.07.2013
Age : 40

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 3:39 pm

U žutoj knjižici nema ničeg osim visine, težine i "tehničkih" podataka, apgar itd.. i poslije toga kontrole kod pedijatrice..
Leona, ja sam imala uputnicu, nisam ništa platila, to su mi i u bolnici rekli da ću dobiti na kućnu adresu, taj račun, samo "na uvid", da vidim koliko sam državu koštala LOL
[Vrh] Go down
Mikonja
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 30.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 5:22 pm

Hajdemo ovako:
Rodila 09/2007. i 09/2012. Oba poroda u st rodilistu.
Prvi put na odlasku kuci dobila otpusno pismo i tu famoznu debelu zutu knjizicu. Oni u rodilistu ispunili sve sto se njih tice, a nasa pedijatrica nikad upisala niti slova u nju. Uz tu zutu, dobili smo i ovu modru sa imunizacijom.
To je bilo staro rodiliste, bez roominga.

Drugi porod- novo rodiliste. Na odlasku dobila otpusno pismo i knjizicu imunizacije. Obzirom da je porod bio poceo a ja nisam imala uputnicu, naglaseno mi je da u tijeku mog boravka u rodilistu netko treba donijeti uputnicu inace bolnica odmah salje racun na kucnu adresu. Taj "racun" koji Vi spominjete za Pulu, u Splitu nikad nisu slali.
[Vrh] Go down
Mikonja
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 30.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 5:23 pm

Naravno, kad posalju racun morate ga i platiti.
[Vrh] Go down
klaudijac
Novi član
Novi član



Broj postova : 7
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 10:53 pm

za treće dijete sam dobila smo otpusno pismo i praznu knjižicu imunizacije, nigdje ništa ne piše o vitaminu K. moram kod cura pogledat u tim žutim knjižicama da li se spominje..

Kad sam odbila cjepljenje isto me malo kopkalo da nisu skrivečki to ipak napravili, ali mislim da nisu.. nismo imali problema oko toga..
[Vrh] Go down
Mikonja
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 30.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 11:46 pm

Vitamin K nije standardno cjepivo pa prema tome ga nisu ni upisali u knjizicu
[Vrh] Go down
Mikonja
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 30.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptyčet kol 01, 2013 11:47 pm

Ovo "standardno" se odnosilo na cjepiva protiv bolesti (DTP,Priorix i slicno)
[Vrh] Go down
klaudijac
Novi član
Novi član



Broj postova : 7
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptypet kol 02, 2013 9:45 pm

To bi značilo da je mali dobio vitamin K? Ne kužim zašto ga nigdje ne navode, pa valjda mi roditelji imamo pravo znati.. ni otpusno pismu ništa ne piše..
[Vrh] Go down
Maang
Admin
Admin
Maang


Broj postova : 34
Join date : 27.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptysub kol 03, 2013 5:59 am

Ne dobijaju se vise zute knjizice. Otpusno pismo se odnosi na mamu, pod kojom je dijagnozom primljena, i bebi se spominje samo tezina i spol. I potpisuje ga gin. odjel. Moji su svu 3 dobili otpusno pismo i neonatologije jer su imali povisen bilirubin premda nisu tamo lezali. Pise u njemu i taj famozni vit. K. U novom rodilistu lani kad sam rodila beba je samnom iz radjaone u sobu isla i nije bili odvajanja, osim jednom kada su je odveli studentima da je vide jer je imala prijelom kljucne kosti. Cijepljenje se vrsi pri otpustu ili 4.-5. dan ovisno da li je carski ili normalni porod
[Vrh] Go down
https://slobodaodlucivanja.forumcroatian.com
LeonaSB
Novi član
Novi član



Broj postova : 6
Join date : 28.07.2013

IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Emptysub kol 03, 2013 4:01 pm

I moj je imao povisen bilirubin, i to ne neznatno, 180, pa mu toga nigdje nema napismeno... A o vit. K onda da i ne pricamo... Pogresni datumi cijepljenja su opet prica za novu temu tako da je ovo sve skupa prestrasno!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty
PostajNaslov: Re: IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA   IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA Empty

[Vrh] Go down
 
IZBJEGAVANJE CIJEPLJENJA
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kalendar cijepljenja 2013.
» Međunarodno surađivanje na području rješavanja problematike obveznog cijepljenja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Sloboda odlučivanja :: Sve o cjepivu :: Zakoni i propisi-
Forum(o)Bir: